Święto Pluszowego Misia w Młodzieżowym Domu Kultury

Dzieciaki z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu uczciły w środę Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci wraz ze swoimi misiami zebrały się w sali kameralnej "Emdeku" już o godzinie 16. Powitał je Duży Miś w osobie Tomasza Kądzieli. - Miś bywa duży, bury, kolorowy, zawsze milutki… Każdy ma, bądź miał własnego ulubionego misia pluszowego - powiedział Duży Miś. - Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek, kojarząca się z beztroskim dzieciństwem. Jest znakomitym kompanem do zabawy, podróży. Jest przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, skutecznym lekiem na nocne koszmary. Mówiąc krótko: Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś! - zawołał Duży Miś, a dzieciaki okrzykami entuzjastycznie przyznały mu racje.

Potem rozpoczęła się wielka zabawa. Były harce z pluszakami i „magiczną chustą” przy piosence „Pluszowy Miś”, malowanie portretów misia, konkurs „słodki miodek”. Później zorganizowano konkurs - „w poszukiwaniu Hefalumpa” i postawiono tunele. Nie zabrakło też naturalnie głośnego czytania - tu Miś Kądziela nawiązał do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytał wiersze o misiach.

Finałem misiowego popołudnia był tort oraz gromkie „Sto lat!” od dzieci dla Misia, a także pamiątkowe zdjęcie z Misiem. Pluszowemu Misiowi czyli Tomkowi Kądzieli pomagały Żabka - Monika Żurek i Kaczuszka - Małgorzata Zarychta-Młynarczyk. Autorem scenariusza i reżyserem całości był Tomasz Kądziela.

Barbara Koś
„ECHO DNIA”