V Rowerowy Rajd Niepodległości

Mimo dżdżystej aury, w minioną niedzielę (6 listopada), około 60 osób zdecydowało się na udział w "V Rowerowym Rajdzie Niepodległości - Memoriale Muńka", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu.

Ze względu na nadciągający deszcz trasę skrócono do 9 km. Malowniczy przejazd dróżkami i ścieżkami Puszczy Kozienickiej, z metą obok leśniczówki Rajec odwdzięczył się śmiałkom poprawą pogody,
a chwilami pojawiało się też słońce.

Zwycięzcy w kategoriach I-III: Jakub Kowalczyk, Katarzyna Szczęsna i Eryk Garczyński, otrzymali tablety od Marszałka Senatu RP.

Zwycięzcom we wszystkich kategoriach wiekowych wręczono Puchary od Prezydenta Miasta Radomia. W tym roku najlepsi byli: Jakub Kowalczyk, Bartłomiej Kowalski, Katarzyna Szczęsna, Eryk Garczyński, Nikola Bujak, Jarosław Kleczaj, Michał Ziułek, Artur Łyżwiński, Aneta Wróblewska, Marek Szymczyk.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe od WORD Radom. Nadleśnictwo Radom zapewniło ognisko, przy którym pieczono kiełbaski.

Mirosław Strzelecki