Wystawa w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu na jubileusz pracowni

Wystawę „15 lat działalności Dziecięcej Pracowni Plastycznej MDK” otwarto w sali kameralnej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 17.

Wystawa jest wyborem prac zrealizowanych w pracowni MDK pod kierunkiem artysty plastyka, Henryki Lech. Jest to kolejna, coroczna (w tym roku jubileuszowa) wystawa, na której prezentowane są dokonania dzieci w różnych technikach plastycznych, na różnym poziomie nauczania. Jest to efekt poszukiwań, zabawy oraz rozwijania pasji i zainteresowań plastycznych pod okiem opiekuna artystycznego. Pracownia, co podkreśliła podczas wernisażu Elżbieta Sobkowiak, dyrektor MDK, istnieje od września 2001 roku. Funkcjonowała wówczas przy ulicy Daszyńskiego 5. Na zajęcia uczęszczały dzieci od 3 do 15 lat w 6 grupach plastycznych. Od roku 2012 pracownia mieści się przy ulicy Słowackiego 17. Zajęcia plastyczne prowadzone są w trzech grupach. Co roku do pracowni uczęszcza około setka dzieci, które odkrywają i doskonalą swoje umiejętności w technikach rysunkowych, malarskich, powielanych i druku, dekoracyjnych na płaszczyźnie, modelowania bryły, formowania przestrzennego z różnych materiałów. Wychowankowie biorą udział w konkursach plastycznych: lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od 2006 roku Henryka Lech organizuje dla 40 uczestników letnie warsztaty artystyczne w górach. W tym roku odbyła się ich 11. edycja.

Wystawa jubileuszowa czynna będzie do 15 grudnia.

Barbara Koś
ECHO DNIA