Udane Andrzejki w Młodzieżowym Domu Kultury

W środę, czyli w Andrzejki, sala kameralna Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 17 w Radomiu zamieniła się w Krainę Kolorowych Czarów.

Tu odbyło się urocze spotkanie dzieci z czarownicą Esmeraldą, czarownicą Brunhildą i magiem Saturninem, w których wcielili się nauczyciele "Emdeku": Małgorzata Zarychta - Młynarczyk, Monika Żurek i Tomasz Kądziela.

I co się tam nie działo! Były występy muzyczne, bajkowe opowieści i naturalnie wróżby. W sali panował radosny tłok, bo każde dziecko chciało wziąć udział we wróżbach i oczywiście znaleźć się jak najbliżej Czarownic i Maga. Bo czary były nie tylko kolorowe, ale i niepowtarzalne. Nic dziwnego, że każdy mały uczestnik chciał im ulec. Można było, na przykład, wybrać ulubiony kolor, z czym też wiązały się wróżby. Były zaczarowane kubeczki, pod którymi leżały różne przedmioty. Na przykład cukierek. Oznaczało to, że znalazca cukierka zostanie w przyszłości cukiernikiem. Były też cudowne i magiczne kostki, a z ilości umieszczonych na nich oczek także wyczytywano przyszłość. Zakończeniem Andrzejek był słodki poczęstunek.

Barbara Koś
ECHO DNIA