Koncert chóru Gospel Radom pt. "Zachwyt" z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia

Termin:
piątek, 28.10.2016 - 18:00
Miejsce:
Sala Widowiskowa OKiSz "Resursa Obywatelska"

Chór Gospel Radom  działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej od 2006 roku. Jego założycielem i dyrygentem jest wokalistka jazzowa Iwona Skwarek.

W swoim repertuarze chór posiada standardy czarnej muzyki gospel opatrzone autorskimi tekstami, utwory z nurtu polskiej muzyki chrześcijańskiej oraz polskie i amerykańskie kolędy.

Wydana w 2011 roku płyta „Pan jest” podsumowała pięć lat istnienia zespołu. Album powstał przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Radomia. Trzy lata później - w 2014 roku - Święta Bożego Narodzenia Gospel Radom przywitał  płytą „Kolędowo”.

W kwietniu 2015 chór został  zaproszony do udziału w sesji  nagraniowej przeboju  „Wybacz” zespołu IRA.

W 2016 roku zespół wystąpił w koncercie „Radomski Czerwiec 76” towarzysząc Krystynie Prońko, a kilka miesięcy później wziął udział w sesji nagraniowej  do najnowszej płyty Beaty Kozidrak „B3” śpiewając w utworze „Obok nas”.

10-lecie chóru GOSPEL RADOM podsumowuje koncert „ZACHWYT”. Cegiełki na koncert w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie MDK przy ul. Słowackiego 17.

Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.